Zapraszamy!

Witamy na stronie firmy
AM-TRADE.
Producenta włosów anielskich.

O nas


AM-trade

Produkuje włosy anielskie, łańcuchy dekoracyjne i szopki krakowskie. Dzięki współpracy z importerami fajerwerków, zimnych ogni oraz innymi producentami ozdób świątecznych i bożonarodzeniowych wzbogacamy ofertę naszych produktów. Działalność firmy nastawiona jest na współpracę z hurtowniami i rynkiem giełdowym. Staramy się współpracować z firmami organizującymi eventy. Zabiegamy o kontakty z osobami i firmami zajmującymi się profesjonalnie dekoracją wnętrz, wystaw sklepowych, restauracji, sali balowych i domów weselnych.Historia
Firma została założona przez mojego dziadzia- Zbigniewa Lewickiego, urodzonego we Lwowie w 1920 roku.
Uczył się w Gimnazjum Kupieckim w Stanisławowie do roku 1939.
W 1945 roku wraz z pierwszą falą przesiedleń ludności polskiej przyjechał do Krakowa. Tu zamieszkał i rozpoczął działalność gospodarczą.W kuchni, w prywatnym mieszkaniu przy ulicy Lelewela przeciągano pasma celofanu przez urządzenie z żyletkami uzyskując wiązkę cieniutkich, błyszczących, jednometrowych pasemek „włosów anielskich”.
W połowie lat 80-tych firma posiadała własne pomieszczenia produkcyjne i park maszynowy. Zatrudniała pracowników i miała własny transport. Sprzedawała swoje produkty  na terenie całego kraju. „Włosy anielskie” ozdabiały prawie  każdą  polską choinkę.

AM-trade w części swojej działalności jest spadkobiercą firmy Lewicki.

Zbigniew Lewicki Przemyśl

Zbigniew Lewicki Przemyśl

W trakcie nauki w Gimnazjum Kupieckim Stanisławów

W trakcie nauki w Gimnazjum Kupieckim Stanisławów

Firma lata 70-te Kraków

Firma lata 70-te Kraków

Zbigniew Lewicki

Zbigniew Lewicki